nikoei
14 اسفند 1401 - 12:14

شرایط خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی در هرمزگان بهبود می یابد

بندرعباس - مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان گفت: به دنبال بهبود شرایط خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی در هرمزگان هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محسنی گفت: این نظارت‌ها با هدف اصلاح و بهبود شرایط خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران ورودی به استان انجام می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با اشاره به اینکه کارشناسان نظارت اداره‌کل با همکاری ارگان‌های مختلف بر این مراکز اقامتی نظارت دارند، افزود: از ابتدای دی‌ماه سال جاری تاکنون درمجموع ۱۱۷ بازدید توسط کارشناسان و بازرسان اداره‌کل از اماکن اقامتی و تأسیسات گردشگری در استان انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه این نظارت‌ها برای اطمینان از اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌طور مستمر ادامه دارد، عنوان کرد: ۴۲ مجتمع گردشگری، ۷۶ واحد پذیرایی بین‌راهی، ۶۳ سفره‌خانه سنتی، ۳۶ اقامتگاه بومگردی، ۳۶ خانه مسافر، ۲۸ هتل، ۱۰ مهمان‌پذیر، ۱۳ هتل‌آپارتمان و ۲ متل زیرمجموعه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان خاطرنشان کرد: علاوه بر این مراکز، مناطق آزاد قشم و کیش هم با تمام توان و ظرفیت آمادگی خدمات به مسافرین و گردشگران را دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1073803