nikoei
22 اسفند 1401 - 16:41

کشف بیش از ۲۰۰ هزار مواد آتش‌زا در مشهد

مشهد ـ فرمانده انتظامی مشهد گفت: ۲۲۷ هزار عدد مواد آتشزا و هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مورد نیاز برای ساخت نارنجک دستی در مشهد کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ احمد نگهبان اظهار کرد: در راستای برخورد قاطع پلیس با هنجار شکنان در شب چهارشنبه آخر سال و اجرای طرح ارتقای امنیت ۲۲۷ هزار عدد مواد آتشزا و هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مورد نیاز برای ساخت نارنجک دستی در این شهر کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: طبق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی، با کسانی که بخواهند به بهانه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازند با قاطعیت و برابر قانون برخورد خواهد شد و ضمن توقیف خودروهای متخلف، با هماهنگی مراجع قضائی این افراد تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۶۰ نفر از عاملان و توزیع کنندگان مواد آتش زا که با مقاصد سودجویانه و گاهی ناآگاهی از عواقب این شادی کاذب در شهرستان مشهد فعالیت می‌کردند دستگیر شده اند.

نگهبان گفت: با وجود اقدامات پیشگیرانه، باز هم هنجار شکنان حوادث ناخوشایندی را به وجود می‌آورند که گاه سالمندان و خردسالان قربانی رفتارهای آنان می‌شوند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: پلیس با وجود اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی در برخورد با اقدامات نامتعارف در شب چهارشنبه آخر سال، اقدامات گسترده ای را با اجرای طرح‌های انتظامی و عملیاتی در دستور کار خود دارد.

وی اظهار کرد: پلیس هیچ گاه مخالف شادی و نشاط مردم نیست و بر همین اساس از جوانان و نوجوانان انتظار می‌رود با اشتباهات خود، اندوه و ماتم را جایگزین شادی آغاز سال نو نکنند.

نگهبان گفت: خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخر سال ایجاد مزاحمت برای مردم است و از شهروندان نیز می‌خواهیم همواره پلیس را در کنار خود ببینند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1090871