nikoei
11 بهمن 1401 - 23:05

نیروی دریایی ارتش امنیت سواحل مکران را تامین کرده است

معاون لجستیک نیروی دریایی گفت: مأموریت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران طی چند سال گذشته در سواحل مکران متمرکز شده تا امنیت این منطقه را برقرار کند.


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک علیرضا محمدی عصر امروز در نشست تخصصی صنعتگران استان مرکزی با معاونین فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی افزود: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به دنبال این است که بنا بر تأکیدات مقام معظم رهبری باعث توسعه مردم و منطقه شود.

وی با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته در این سواحل ساخت بیمارستان، کشتی سازی و... صورت گرفته، خاطرنشان کرد: سواحل مکران دارای ظرفیت‌های بالایی است که انتظار می‌رود برای حفظ این ظرفیت ها ظرفیت کل کشور بکار گرفته شود.

وی عنوان داشت:همچنین از آنجا که استان مرکزی استانی صنعتی و دارای بسیاری از صنایع مادر می باشد و بیشتر صنایع مادر در این استان فعالیت می‌کند انتظار می‌رود این ظرفیت ها توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران  مورد استفاده قرار گیرد و ظرفیت های  این استان مرکزی توسط نیروی دریایی در سواحل مکران مستقر شود.

معاون  لجستیک نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد:به نیاز سواحل  مکران واقف هستیم و امید می رود باعث رشد و توسعه این سواحل و کل کشور شویم.

محمدی تصریح کرد: در این سواحل نمی توانیم از ظرفیت خیلی از استان ها استفاده کنیم ولی می توان از ظرفیت کارخانجات و صنایع با مشارکت و همکاری استفاده کرد.

وی از همکاری با صنایعی که تمایل به همکاری در این سواحل دارند خبر داد و عنوان کرد: ما حافظ سواحل کشور هستیم و جایی که مستقر  هستیم باید هم مأموریت خود را انجام دهیم و هم خدمت کنیم.

وی گفت: استان مرکزی دارای ظرفیت بالایی از صنایع است ولی این صنایع بیشتر صنایعی پراکنده هستند و لازم است ظرفیتی برای صنایع پایین دستی و کوچکتر ایجاد شود تا از ظرفیت‌ این صنایع پایین دستی نیز استفاده کنند.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت این صنایع پایین دستی رشد و ایجاد اشتغال را به همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه عنوان شد مجموعه استان مرکزی این ظرفیت را دارد به عنوان اولین استانداردهای بندر خشک در سطح کشور معرفی شود.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011427