nikoei
11 بهمن 1401 - 14:35

رستمی: تشکیل جلسه برای حمایت از ازدواج‌های دانشگاهی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از برگزاری جلسات ستاد دانشگاهیان برای حمایت از ازدواج‌های دانشگاهی خبر داد.

مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، تحول را راهکار دائمی تمام مسائل دانست و گفت: نخستین جلسه ستاد ازدواج دانشگاهیان  تشکیل شد و به امید خدا ماه آینده نخستین جلسه کمسیون دائمی برای پیش بینی راه‌‌حل و حمایت‌ها را برای ازدواج دانشگاهی برگزار می‌شود.

* ضرورت ایجاد تحول در آموزش عالی

وی افزود: در بحث آموزش عالی هم باتوجه به محدودیت‌های بزرگی که برای آموزش عالی کشور معتقد هستیم، احساس می‌شود آن چیزی که امروز در مجموعه کلان آموزش عالی وجود دارد با نظام تراز آموزش عالی فاصله دارد.

رستمی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی مرکز تصمیم گیری سیاست‌گذاری، مدیریت و نظارت بر این فرایند است ولی متاسفانه در بخش‌هایی موفق نبوده است، ما در حوزه سندنویسی و ترسیم نقشه راه موفق بودیم اما در حوزه اجرا و نظارت بر اجرا موفق نبودیم.

وی افزود: منظور ما پیشرفت علمی و حرکت در مرز‌های دانش و بحث تربیت کارشناس و نیروی متعهد و متخصص برای حل مسائل اجرایی است که دانشگاه‌ها بهتر از این می‌توانستند، عمل کنند.

رستمی خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی بر دوش متولیان آموزش عالی به خصوص وزارت علوم است و نظارت و پایش بر عهده آموزش عالی است، به نظر می‌آید که باید در این حوزه وارد تحول شویم که این تحول شامل ساختار‌های آموزش عالی، آمایش آموزش عالی، پذیرش دانشجو و توزیع پذیرش دانشجو، پذیرش استاد و نظام ارتقا و مدیریت در فضای دانشگاهی، تحصیلات تکمیلی، اسلامی شدن دانشگاه‌ها و به طور کلی مجموعه‌ای از مسائل است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010008