nikoei
26 اسفند 1401 - 13:28

فصل دوازدهم «یک دو صدا» کلید خورد/ شاهنامه‌خوانی در رادیو

همزمان با آغاز فصل نو، فصل دوازدهم مسابقه استعدادیابی «یک دو صدا» با موضوع شاهنامه خوانی از رادیو ایران پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه رادیویی ایران، همزمان با آغاز فصل نو، فصل دوازدهم مسابقه استعدادیابی «یک دو صدا» با موضوع شاهنامه‌خوانی از دوشنبه ۲۹ اسفند از رادیو ایران پخش می‌شود.

ساجد قدوسیان تهیه کننده مسابقه استعدادیابی «یک دو صدا» اعلام کرد: هر چند فصل دهم مسابقه هنوز به پایان نرسیده و همچنان ادامه دارد ولی به دلیل فرارسیدن ایام نوروز فصل جدیدی را برای مسابقه «یک دو صدا» کلید زدیم که به صورت ویژه در ایام نوروز ۱۴۰۲ پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: در این فصل به موضوع شاهنامه‌خوانی پرداختیم و این مهم را در رشته‌های نقالی، قوالی، قصه‌گویی و خوانش شاهنامه برگزار کردیم. داوران فصل دوازدهم مسابقه «یک دو صدا» عبارتند از داریوش گودرزی شاهنامه‌پژوه و مدرس دانشگاه، مرشد ابوالفضل ورمزیار نقال و پرده خوان، رضا خضرایی مجری و گوینده رادیو و ساجد قدوسیان کارگردان و برنامه ساز رادیو. اجرای این مسابقه بر عهده نسیم رفیعی است و سمیه رنجکش این رقابت را روایت می‌کند. فصل دوازدهم مسابقه «یک دو صدا» در اسفند ۱۴۰۱ تولید شده و در ایام نوروز روانه آنتن می‌شود.

قدوسیان افزود: برای اینکه هیجان مسابقه از بین نرود از داوران در خواست شد تا جداگانه نظرات و نمرات خود را لحاظ کنند و مخاطبان و شرکت‌کنندگان و حتی داوران زمان پخش برنامه از نتایج مطلع شوند.

مسابقه «یک دو صدا» در ایام نوروز از دوشنبه ۲۹ اسفند هر روز ساعت ۱۶ به تهیه‌کنندگی ساجد قدوسیان از رادیو ایران پخش می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097529