nikoei
11 بهمن 1401 - 20:44

نمایشگاه هنرهای تجسمی در اردبیل گشایش یافت

اردبیل- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: پانزدهمین نمایشگاه هنرهای تجسمی استان اردبیل با مشارکت ۹ هنرمند و در قالب آثار ارائه شده در اردبیل گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر رجبی عصر سه‌شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی در اردبیل اظهار کرد: در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری این نمایشگاه فرصت خوبی را فراهم کرده تا هنرمندان آثار تولید شده جدید خود را عرضه کنند.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ۲۷ اثر از ۹ هنرمند برجسته استان اردبیل ارائه شده تا شاهد بازدید علاقه‌مندان از این نمایشگاه تا ۲۸ بهمن ماه باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: علاقه‌مندان به غیر از روزهای ۱۵ و ۲۲ بهمن، در سایر روزها می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر با مراجعه به نگارخانه قوام‌الدین مجتمع فدک اردبیل از این نمایشگاه بازدید کرده و در جریان خلق آثار متنوع و نو هنرمندان رشته‌های گرافیک باشند.

رجبی افزود: در این نمایشگاه سعی شده تا آثار هنرمندان در رشته‌های مختلف از طراحی گرفته تا نقاشی، عکاسی و… برای مخاطبان ارائه شود تا امکان عرضه توانمندی‌های هنرمندان استان اردبیل به شکل مطلوب فراهم آید.

وی با تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر خاطرنشان کرد: در این ایام با همراهی و تلاش هنرمندان در رشته‌های مختلف جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هایی برپا خواهد شد که در روزهای آینده نیز شاهد اکران فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر در استان اردبیل خواهیم بود.

رجبی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به میمنت این ایام در شهرستان‌های مختلف نیز نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی متعدد برای دهه فجر تدارک دیده شده که برگزاری آن می‌تواند فرصت خوبی را برای هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه به وجود آورد تا بتوانند جدیدترین آثار خود را در قالب‌های مختلف عرضه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل حمایت از هنرمندان را در حوزه‌های مختلف از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد و ادامه داد: در کنار این حمایت‌ها، توزیع عادلانه امکانات فرهنگی، هنری نیز دیگر رویکردی است که به جد دنبال خواهیم کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011179