nikoei
11 بهمن 1401 - 14:12

وزیر جنگ تل‌آویو به بلینکن: در شرایط بحرانی به اسرائیل آمده‌ای

در سایه تشدید تنش‌ها و بالاگرفتن عملیات‌های استشهادی در اراضی اشغالی، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با وزیر خارجه آمریکا به او گفت که «در زمان بحرانی به اسرائیل» آمده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا، امروز (سه‌شنبه)، با «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بنابر گزارش کانال ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی، دو طرف در این دیدار درباره همکاری‌‌های امنیتی، چالش‌های نظامی تل‌آویو و تعمیق روابط منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

طبق این گزارش، یوآف گالانت در این دیدار از بلینکن بابت حمایت‌های نظامی واشنگتن از تل‌آویو تشکر و قدردانی کرده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این دیدار خطاب به بلینکن گفت: «سفر شما به اسرائیل در شرایط بحرانی انجام شده و پیامی آشکار برای دشمن و شرکای ما در منطقه است.»

گالانت بدون اشاره به کارشکنی‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه و با تکرار ادعاهای همیشگی این رژیم علیه ایران اضافه کرد: «آمریکا و اسرائیل علیه تهدید ایران و هر آن کس که بخواهد منطقه را بی‌ثبات کند، متحدند. ما کاملا بایکدیگر اتفاق‌نظر داریم که نباید اجازه داشتن تسلیحات نظامی هسته‌ای به ایران داده شود.»

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در سفر دوره‌ای خود به منطقه وارد اراضی اشغالی شده است. او پس از ورود به فلسطین اشغالی با مقامات ارشد این رژیم از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و دیگر مقامات عالی‌رتبه تل‌آویو دیدار کرد.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009937