nikoei
11 بهمن 1401 - 15:16

زیرساخت های ساحلی در هرمزگان تقویت شود

بندرعباس - معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: تقویت زیرساخت های ساحلی به منظور میزبانی شایسته از گردشگران به صورت ویژه دنبال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان کامرانی ظهر سه شنبه در ستاد ساماندهی سواحل استان با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت ها در مناطق ساحلی گردشگر پذیر استان، عنوان کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو و ایام پایانی سال استان هرمزگان به واسطه برخورداری از سواحل گسترده، جزایر و شرایط آب و هوایی مناسب یکی از مقاصد اصلی مسافران و گردشگران اقصی نقاط کشور است.

وی افزود: ورود گسترده مسافران و گردشگران ضرورت تقویت زیرساخت ها در مناطق ساحلی گردشگر پذیر استان را دو چندان کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: زیباسازی پارک ها و تفرجگاه های ساحلی، تعیین محل های امن برای شنا، نصب علائم هشدار دهنده در مناطق نا ایمن برای شنا، نصب تابلوهای راهنما و تقویت زیرساخت های رفاهی و خدماتی در مناطق ساحلی گردشگر پذیر به صورت ویژه توسط فرمانداران و شهرداران دنبال شود.

وی گفت: تقویت روشنایی پارک ها و تفرجگاه های ساحلی نقش مهمی در زیبایی این مناطق و آرامش خاطر مردم دارد که ضروری است به صورت ویژه پیگیری و دنبال شود.

کامرانی با تقدیر از اقدامات شهرداری بندرعباس در ساماندهی ساحل این شهر، اظهار داشت: شهرداری بندرعباس با اختصاص اعتبارات مناسب طرح های گسترده ای به منظور ساماندهی و زیباسازی ساحل شهر بندرعباس با بهسازی پارک ها، ایجاد پارک های جدید، تقویت روشنایی مناطق ساحلی شهر، نصب المان در پارک ها و توسعه فضای سبز در مناطق ساحلی در دستور کار قرار داده است که قابل تحسین است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با تاکید بر تقویت تیم های امداد نجات در مناطق ساحلی گردشگر پذیر استان، تصریح کرد: در نه ماه اخیر با اقدامات صورت پذیرفته آمار غرقی منتج به فوت در مناطق ساحلی هرمزگان با کاهش چشمگیری همراه بوده است که ضروری است با برنامه ریزی مناسب این دستاورد حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع غرقی منتج به فوت در مناطق ساحلی مناطق آزاد کیش و قشم در نوروز ۱۴۰۱ تقویت تیم های امداد و نجات هلال ساحلی و ناجیان غریق در این مناطق از اهمیت بسزایی برخوردار است که ضروری است توسط مدیران این مناطق آزاد به منظور پیشگیری از هرگونه وقوع غرقی های احتمالی ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۲ پیگیری و دنبال شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010155