nikoei
29 اسفند 1401 - 22:11

افزون بر ۱۴ میلیون نفر سفر دریایی در قشم ثبت شد

قشم - مدیر بنادر و دریانوردی قشم گفت:: آمار ثبت شده جابجایی مسافر دریایی در قشم از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۴ میلیون نفر سفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نام قشم با ثبت ۱۴ میلیون نفر سفر دریایی در رتبه اول کشوری قرار دارد و به عبارتی ۷۲ درصد کل نفر سفرهای دریایی کشور در قشم انجام شده است. هم اینک ۳۷ فروند شناور مسافری در مسیر دریایی قشم به بندرعباس و هرمز و بالعکس با سه هزار و ۹۶۸ صندلی آماده جابجایی گردشگران نوروزی هستند.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی قشم، ۳۵ فروند شناور لندینگ کرافت (شناورهای ویژه حمل خودرو) با ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ خودرو به صورت ۲۴ ساعته برای انتقال انواع خودروها از بندر پل بندر عباس به مقصد بندر لافت در جزیره قشم و بالعکس، فعالیت می کنند.

وی افزود: فعالیت پنج کشتی تفریحی با ظرفیت ۵۵۰ نفر از بندر بهمن شهر قشم با اجرایی موسقی بومی و پذیرایی هم از دیگر موضوعاتی بود که وی از آن به عنوان بخش دیگری از برنامه های سفرهای دریایی در این جزیره یاد کرد.

اشتری افزود: تعداد ۸۰ فروند شناور استاندارد شامل آلاچیق، پانتون بوت و قایق های مجوزدار با ۸۸۰ صندلی هم در زمینه جابجایی گردشگران در مبادی یازده گانه مجاز گردشگری دریایی قشم فعالیت می کنند.

وی یادآور شد: در نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۱۶ ایستگاه همیار ناجی و ۸ ایستگاه غواصی در مبادی مجاز مسافری و گردشگری قشم با هدف ارائه خدمات به گردشگران و میهمانان جزیره قشم در مواقع خطر، مستقر شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از بندر بهمن، و اسکله های شهر لافت، گورزین، سهیلی، طبل، گوران، شیب دراز، کندآلو، دهخدا، هنگام و لارک به عنوان ۱۱ اسکله و بندر مبادی مجاز گردشگری در جزیره قشم نام برد.

شایان ذکر است؛ جزیره زیبای قشم با ظرفیت های منحصر بفرد گردشگری، در طول سال و به ویژه در ایام تعطیلات پایان سال و نوروزی، میزبان انبوه گردشگرانی است که از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای جهان به این جزیره زیبا در جنوب ایران سفر می کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1102307